2025. gada aprīlī Rīgas Valsts klasiskajā ģimnāzijā norisinājās Dabaszinātņu mēnesis, kura ietvaros notika virkne izzinošu un radošu pasākumu visām klašu grupām. Mēneša mērķis bija veicināt skolēnu interesi par fiziku, ķīmiju, bioloģiju, inženierzinātnēm un citām STEM jomām.
Mēnesis iesākās ar populārzinātnisku filmu demonstrācijām konferenču zālē par fizikas un astronomijas tēmām, kas pulcēja 7.–12. klašu skolēnus. Aprīļa sākumā skolēniem un skolotājiem bija iespēja klausīties lekciju par Visuma uzbūvi, kuru vadīja Dr. paed. Ilgonis Vilks.
Skolēni aktīvi piedalījās konkursos – 8. klašu komanda izcīnīja 3. vietu Rīgas reģionā konkursā “FIZMIX Eksperiments”, bet 7.–9. klašu pārstāvji Lieldienu nedēļā risināja uzdevumus konkursa “STEM Easter” ietvaros. 6. klašu skolēni 17. aprīlī iesaistījās radošajā pētniecības dienā STEM priekšmetos.
No 7. līdz 25. aprīlim 8. un 9. klašu skolēni piedalījās praktiskos āra darbos “Azimuta noteikšana un ortofoto ģeneralizēšana”, apvienojot teorētiskās zināšanas ar vides izpēti. Savukārt 25. aprīlī 6. klašu skolēni piedalījās Latvijas Lielajā Talkā – kopīgi sakopjot ģimnāzijas teritoriju un piedaloties dabaszinību viktorīnā aktu zālē.
Aprīlī un maijā 5. klašu skolēni darbojās kā “Dabas detektīvi”, pētot apkārtējo vidi un attīstot novērošanas prasmes. Vidusskolēniem bija iespēja iesaistīties “Inženiera startā” – projektā, kas iepazīstina ar inženierzinātņu karjeras iespējām un veicina praktisko domāšanu.
15.aprīlī 10. klašu skolēni piedalījās konkursā “Jaunais Elektroniķis”, bet mēnesi noslēdza komandas “Spektrs” panākums RTU konkursā “Bio Go Higher”, kurā tika iegūta godalgota 2. vieta.
Kā arī aprīlī norisinājās Latvijas astronomijas olimpiāde, kurā mūsu skolniece izcīnīja speciālbalvu kā jaunākā olimpiādes dalībniece ar izcilu sniegumu un 12. klases skolēns tika uzaicināts uz Pasaules astronomijas olimpiādes atlases kārtu.
Mēnesis apliecināja, ka zinātne var būt ne tikai nopietna, bet arī aizraujoša, iedvesmojot skolēnus radoši darboties un pētīt apkārtējo pasauli. Paldies visiem skolēniem par aktīvu iesaisti!
Īpaša pateicība STEM skolotājiem: Arīnai Seriševai, Paulam Letskim, Karīnai Žeglovai, Raisai Stunžānei, Alvim Tukānam, Artūram Bogdanovam, Marinai Lukaņenokai, Marijai Kramorenko, Kārlim Levinskim, Ludmilai Ruhmanei un Veronika Bittei par ieguldīto darbu STEM mēneša pasākumu organizēšanā!