MI-2

Mākslīgais intelekts – palīgs skolēnam mācībās?

12.04.2024 10:00

2024.gada 10.aprīlī visu 11.klašu skolēni piedalījās Mārupes Valsts ģimnāzijas un Rīgas Klasiskās Valsts ģimnāzijas kopīgi organizētajā konferencē “Mākslīgais intelekts – palīgs skolēnam mācībās?”

Konferences ievaddaļā skolēniem bija iespēja noklausīties Latvijā vadošo speciālistu mākslīgā intelekta joma Antona Mislēviča un Edvija Zandara lekcijnodarbību, atzīstot, ka eksperti profesionāli un aizraujoši iepazīstināja ar mākslīgā intelekta rašanās vēsturi, darbības principiem un rīku daudzveidību. Īpaša vērtīgs bija stāstījums par 21.gadsimta prasmēm MI izmantošanas jomā, lai saglabātu konkurētspēju darba tirgū un mākslīga intelekta izmantošanas tiesiskajiem un ētiskajiem aspektiem, kā arī akadēmiskā godīguma jautājumi, izmantojot MI rīkus.

Pēcpusdienas daļā skolēni darbojās katrs savā izvēlētajā darbnīcā, kuru vadītāji bija arī mūsu ģimnāzijas skolēni. Darbnīcu piedāvājums saturiski bija ļoti plašs un interesants, piemēram "Dažādu MI izmantošana mācībās un uzdevumu risināšanā", "Attēlu / Balsu ģenerēšana ar mākslīgā intelekta palīdzību", "Mākslīgā Intelekta pielietojuma juridiskais aspekts: dipfeiki un autortiesības”, “MI izmantošana autobūvē”, “Ievads TensorFlow ar Python” un tml. Visās darbnīcās valdīja aktīva un ieinteresējoša atmosfēra, skolēniem ar lielu aizrautību piedaloties savu vienaudžu sagatavotajās aktivitātēs, piemēram darbnīcā “Deep fake un fake news” skolēni veidoja savus deep fake video un diskutēja par to izveidošanas procesu un iespējamajām sekām.

Atzīmējami, ka piecas no kopumā 10 darbnīcām vadīja arī Rīgas Valsts klasiskās ģimnāzijas 11.klašu skolēni. Īpašu pateicību par kvalitatīvi sagatavotām un aizraujoši novadītām nodarbībām pelnījuši mūsu ģimnāzijas skolēni - darbnīcu vadītāji Timofejs Maksimovs, Vladimirs Moriļovs, Romāns Šaduncs, Mihaels Mejerovs, Irina Ternovaja, Anna Ļaško, Anna Marija Redžepova, Sofija Korņejeva, Gerhards Tillers un Artemijs Belijs. Jauniešu darbošanās parādīja, ka mēs esam gatavi jauniem izaicinājumiem un atsauksimies arī citiem sadarbības piedāvājumiem.

Vērtīgi ieklausīties jauniešu atziņās konferences noslēgumā: “Tā mums bija pirmā pieredze un darbnīcas pašā sākumā mēs ļoti nervozējam, bet atsaucīgā publika un draudzīgā darba atmosfēra, kā arī iepriekšējā uzstāšanās pieredzei mums nodrošināja, ka viss izdevās kvalitatīvi. Darbnīcas beigās mēs sapratām, kā varētu pilnveidot mūsu prezentāciju un uzlabot aktivitātes. Mūsu lielais paldies konferences organizatoriem par radīto iespēju pieņemt izaicinājumu un pārliecināties par savām spējām!

Izsakām pateicību IT skolotājiem - Borisam Zalovam un Oksanai Ivanovai par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā pasākumam.