9. jūnijā ikgadējā festivālā LAMPA Cēsīs notika mūsu ģimnāzijas pirmais Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas izlaidums. Mēs ar lepnumu un gandarījumu kopā ar skolēniem braucām saņemt apliecinājumu par veiksmīgu darbību Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu kopienā. Pasākums bija interesants, jautrs un noderīgs, un mēs jau gatavojamies nākamā gada atklātajām stundām, uz kurām solās atnākt Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle.
Dažas mūsu Eiropas Parlamenta skolas vēstnieku domas par šo pasākumu:
Tretinko Diāna: Festivāla noskaņa un atmosfēra bija burvīga. Man patiešām bija ļoti interesanti klausīties, ko citi skolēni domā par vēlēšanām mūsdienās.
Ksenija Šostaka: Brauciens uz festivālu “Lampa” Cēsīs bija ļoti izzinošs un interesants. Mēs iepazināmies ar dažādu skolu skolēnu idejām un kārtējo reizi pārliecinājāmies par demokrātijas nozīmi. Pasākums bija labi izplānots, un man un maniem klasesbiedriem ļoti patika.
Jurijs Borts: On the 9th of June, I had the opportunity to attend the festival "LAMPA" where people could express their own ideas and listen to the experts and invited guests discussing contemporary issues. I met many interesting people and talked to the representatives of international companies who answered my questions. Riga State Classical Gymnasium also received an award for participation in the “European Parliament Ambassador School Programme” from the European Parliament Bureau in Riga. I do appreciate very much that we have such events in Latvia, they help people of all ages to have fun and broaden their horizons.
Višņevska Diāna: Es esmu ļoti pateicīga par iespēju apmeklēt pasākumu LAMPA. Man bija ļoti interesanti paklausīties, kādas idejas piedāvā skolēni no citām skolām, un kas varētu mūsu pasauli padarīt labāku. Man ļoti patika šis pasākums.
Šogad ir mūsu pirmais izlaidums, jo tieši šogad mūsu ģimnāzija ir kļuvusi par Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu un, atskatoties uz padarīto šogad, var teikt, ka esam malači, jo tika izdarīts tiešām daudz:
11.09.2022. – tika izsludināta RVKG skolēnu uzņemšana Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolā.
26.09.2022. – nosvinējām Eiropas Valodu dienu ES mājā, piedalījāmies valodu darbnīcās un klausījāmies interesantas lekcijas.
31.11.-02.12.2022. 22 skolēni un 2 skolotāji piedalījās Jaunatnes konferencē Briselē, notika tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputātiem ES parlamentā, kā arī tika apmeklēts Eiropas vēstures muzejs.
13.01.2023. tika novadīta simulācijas spēle “Iekāp deputātu kurpēs”.
02.02.2023. piedalījāmies EP Vēstnieku skolu programmas tiešsaistes lekcijā “Vēlēšanas Eiropā un Eiropas vēlēšanas”. Lekciju vadīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesors Daunis Auers. Skolēniem bija iespēja uzzināt par dažādiem vēlēšanu modeļiem dažādās Eiropas valstīs un ar ko Eiropas vēlēšanas atšķiras no nacionālajām vēlēšanām.
10.02.2023. sadarbībā ar British Council I.Gurjanovas sociālo zinību stundās, 10. un 12. klašu skolēniem tika novadīta interaktīva nodarbība - izlaušanās spēle “DEMOKRĀTIJA 2084”.
Mācību gada laikā sociālo zinību skolotājas Ineses Gurjanovas vadībā tika izstrādāts vērienīgs zinātniski pētnieciskais darbs “Piecelies un Nobalso” kuru izstrādāja 12 klases skolēni, veicot pētījumu, kāpēc cilvēki nevēlas balsot.
26.05.2023. novadījām Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas atklātās stundas, kurās tika pieaicināta Eiropas Vēstnieku skolas galvenā eksperte profesore Žaneta Ozoliņa. Skolēni piedalījās sociālo zinību un angļu valodas integrētajā projektā “ES budžeta īstermiņa un ilgtermiņa prioritātes”.
09.06.2023. Cēsīs piedalījāmies festivālā LAMPA, Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu izlaidumā, kur skolēniem bija iespēja tikties ar EP biroja vadītāju Martu Rībeli, EP Vēstnieku skolas eksperti prof. Žanetu Ozoliņu, EP priekšsēdētājas vietnieku Robertu Zīli un, protams, satikties ar skolēniem no citām EP Vēstnieku skolām un uzzināt, ko domā un ar ko nodarbojas skolēni citās EP Vēstnieku skolās.
Kopumā 2022./2023. mācību gadā Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmā aktīvi darbojās 28 mūsu ģimnāzijas skolēni, kaut arī kopējais EP Vēstnieku skolas pasākumos iesaistītu skolēnu skaits bija krietni lielāks.
Dalība Eiropas Vēstnieku skolas programmā sniedz mums iespēju uzzināt daudz jauna un interesanta no augstākā līmeņa profesionāļiem, kā arī tā ir iespēja iepazīties ar ļoti gudriem, interesantiem un ietekmīgiem cilvēkiem. Tie ir ne tikai politiķi un EP deputāti, bet arī radoši un aktīvi jaunieši, kuri tic savām spējām mainīt šo pasauli, kā arī aktīvi dara to!
Sirsnīgi pateicamies sociālo zinību skolotājiem Inesei Gurjanovai un Dzintaram Dvinskim par radošām idejām un skolēnu iedvesmošanu! Ļoti ceram, ka nākamajā gadā mūsu lieliskajai komandai pievienosies arī citi aktīvi skolēni un skolotāji.
Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmas vadītāja N.Polianoviča